8 důvodů proč se stát dobrovolníkem

8 důvodů proč se stát dobrovolníkem

1. Nižší krevní tlak

Pokud strávíte alespoň 200 hodin ročně dobrovolnictvím, snižuje se u vás podle studie Carnegie Mellon University riziko vysokého krevního tlaku až o 40 %. Vysokým krevním tlakem trpí až 70 miliónů osob ve Spojených státech.

2. Půjdete vzorem

Dobrem se šíří opět jen dobro. Dobrovolnickou činností ovlivníte nejen potřebné, kterým přidáním ruky k dílu pomůžete nadzvednout těžké břímě, které nesou, ale také půjdete vzorem svému okolí a dalším generacím dobrovolníků.

8 důvodů proč se stát dobrovolníkem

3. Radost ze života

Studie Corporation for National and Community Service zkoumající pozitivní vliv dobrovolnictví na zdravotní stav zjistila, že vedle přímých fyzických přínosů trpí dobrovolníci méně depresemi a déle žijí.

4. Budete šťastnější

Když děláte dobré skutky, aniž byste současně očekávali odměnu, tak se do vašeho těla vyplaví hormony štěstí - endorfiny. Podle studií existuje souvislost mezi dobrovolnickými činnostmi a záplavou hormonů způsobujících pocity štěstí jako jsou serotonin, oxytocin a dopamin.

8 důvodů proč se stát dobrovolníkem

5. Noví přátelé

Osamělost je častým problémem pro celou řadu z nás. Dobrovolnictví vás dostane ven a poskytne vám příležitost potkat se s lidmi, kteří mají podobné zájmy jako vy.

6. Silnější vztahy

Dobrovolnictví posiluje rodinné vazby. Rodiny, které se věnují dobrovolnictví společně, mají prokazatelně silnější vztahy. Zároveň děti, které se věnují dobrovolnictví od útlého věku, se tím spíše naučí dlouhodobě pomáhat svému okolí.

8 důvodů proč se stát dobrovolníkem

7. Odbouráte stres

Podle studie Carnegie Mellon University pomáhá dobrovolnictví snížit napětí a stres.

8. Vylepšíte si životopis

Prostřednictvím dobrovolnictví získáte zajímavou síť kontaktů, rozvinete své vůdčí schopnosti a vždy se přiučíte něčemu novému. To vše se hodí do vašeho životopisu.

8 důvodů proč se stát dobrovolníkem