Brain & Breakfast

Snídaně se zajímavými osobnostmi

Brain and Breakfast je součástí konceptu "Innovation mind", který se prolíná celou společností 3M a klade si za cíl probudit inspiraci, kreativitu a inovační myšlení u zaměstnanců 3M Česko. Snídaně původně vznikly jako příležitost zamyslet se nad něčím novým, zajímavým a inspirujícím.

Snídaně se konají jednou za měsíc, většinou třetí týden v měsíci, ve čtvrtek a tvají cca 1,5 hodiny.

Snídaně jsou na nejrůznější, skutečně rozličná témata. Od praktických témat která se hodí do profesního života, až po ty která nás donutí se zamyslet na širšími tématy. Příkladem budiž snídaně s armádní psycholožkou Kateřinou Bernardovou, jejíž vyprávění o misích v Afganistánu se hluboce dotklo každého z posluchačů.

Navštivte Brain & Breakfast

I přes omezenou kapacitu nabízíme účast na Brain&Breakfast široké veřejnosti. Detailní informace o plánované akci se dozvíte v přiložené pozvánce.

Termín: 12.11.2015
Host: Petr Skondrojanis

PETR SKONDROJANIS je HR (human relations) profesionál, Business Developer a tvůrce mnoha firmeních konceptů. Profesionálně je na pracovním trhu již 22 let. Spoluzaložil dvě personální agentury, urputně propaguje částečné úvazky a jeho filosofií je “že člověk je tvůrce a tvoří pro ostatní lidi, a proto není možné na něj v žadném procesu zapomenout", což se nám bohužel dnes stavá čím dál častěji. Mezi personalisty je občas označován za volného radikála českého HR s radikálními názory.

Archiv z uplynulých snídaní


22.10.2015

Jam Lanser - Můj příběh

Vystudoval postupně matematiku, ekonomii, byznys, teologii a autorské divadlo na DAMU. Nyní si dělá doktorát z teorie her. Navzdory svému širokému studijnímu záběru je, co se kariéry týče, už dvacet let věrný jedinému oboru. Bankovnictví.

Stáhnout pozvánku
17.09.2015

Milan Hejný - Výuka matematiky může přispět k rozvoji demokracie

Milan Hejný pokračuje v práci svého otce Víta Hejného v oblasti vyučování matematice. Od r. 1992 působí na Pedagogické fakultě UK v Praze. Vede výzkumný tým, se kterým vytvořil uznávanou školu didaktiky matemati- ky. Jako hostující profesor působil na univerzitách v Kanadě a USA.

Stáhnout pozvánku
06.08.2015

Ing. Pavel Velev - Tomáš Baťa podnikatelský příklad

Fenomén baťovského podnikání je záležitostí, která si zaslouží zvláštní pozornost. Nejen z pohledu historického, ale také z pohledu současných trendů podnikání. Odkaz Tomáše Bati a jeho spolupracovníků je pro pochopení úspěšného a etického způsobu podnikání přímo slabikářem nebo chcete-li průvodcem – rádcem.

Stáhnout pozvánku
23.07.2015

Filip Dřímalka - Digitální inovace pro firmy 21. století

Filip Dřímalka se intenzivně věnuje vzdělávání podnikatelů a zavádění nových technologií pro rozvoj firem a zjednodušení práce. V ČR vede několik online projektů, mezi něž patří Easytask.cz nebo Know-how-klub.cz. V rámci jeho konzultantské firmy EF1 radí firmám a korporacím, jak zavádět a využívat digitální inovace pro zefektivnění činnosti i rozvoj firmy.

Stáhnout pozvánku
21.05.2015

Martin Hausenblas - Brát a dávat

Narodil se a dětství prožil v Děčíně. Svůj dospělý život ale zasvětil Ústí nad Labem, kde studoval, žije a také podniká. Záleží mu na prostředí, ve kterém žije a cítí za něj odpovědnost. Založil a financuje stipendijní fond Renesance, který podporuje studenty nebo absolventy vysokých škol v Ústeckém kraji. Rovněž předsedá sdružení Podnikáme bez korupce, což je sdružení podnikatelů založené s cílem vrátit do českého byznysu poctivost.

Stáhnout pozvánku
17.04.2015

Marian Jelínek - Etika cesty k úspěchu, aneb není vítezství jako "Vítězství"

Hokejový trenér, kouč, manažer, spisovatel Marian Jelínek se mimojiné proslavil i dlouholetou spoluprací s Jaromírem Jágrem. V říjnu 2014 vyšla Marianovi již 8. kniha, z čehož 2 vyšly již v Německu. Knihy jsou jeho vášeň, rád čte, především různé filosofické a psychologické publikace. V současné době bydlí v Praze a působí jako manažer hráčského týmu BK Mladá Boleslav.

Stáhnout pozvánku
12.03.2015

Miroslav Bárta - Přerušované rovnováhy, resilience a vývoj civilizací

"Egyptolog a archeolog pracující od r. 1993 na Českém egyp- tologickém ústavu FF UK v Praze, od r. 2009 profesor egypto- logie na Univerzitě Karlově v Praze, dlouhodobě působil na Freie Universität v Berlíně, University of Pennsylvania ve Filadelfii a Americké Univerzitě v Káhiře. V současné době je vedoucím archeologickým a environmentálních projektů ústavu v Egyptě a Súdánu."

Stáhnout pozvánku
19.02.2015

Martin Palička - Firemní cesty do neznáma

Výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti Etnetera, který již přes tři roky vede Etneteru směrem ke „svobodné firmě“. Ve společnosti Etnetera pracuje s menší přestávkou od roku 2000. Martin byl dlouholetý finanční a provozní ředitel, několik let zároveň vedl klientské oddělení, či byl zodpovědný za zavedení normy ISO. Etnetera se objevila ve finále prestižní podnikatelské soutěže European Business Awards a opakovaně mezi TOP3 v soutěži Zaměstnavatel roku.

Stáhnout pozvánku
26.4.2015

Tomáš Šebek - S lékařem bez hranic

Tomáš Šebek se narodil 25. března 1977 v Praze. Studium všeobecného lékařství na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy zakončil v roce 2002, kdy nastoupil jako všeobecný chirurg do Nemocnice Hořovice, kde v roce 2009 až 2011 vykonával i funkci tiskového mluvčího. V roce 2004 založil společnost MeDitorial, která dnes provozuje stěžejní odborný portál proLékaře.cz a zároveň internetovou jedničku uLékaře.cz.

Stáhnout pozvánku
11.12.2014

Prof. JUDr. Zdeněk Souček, DrSc. - Současné celosvětové trendy a jejich vliv na české podniky

Prof. Zdeněk Souček pacoval ve vedoucích manažerských funkcích v českých i zahraničních podnicích. V posledních letech je majitelem a ředitelem konzultační firmy Management Focus, zaměřené na problematiku strategického řízení velkých a středních podniků. Aktivně se zúčastnil zpracování a implementace strategií v desítkách českých i zahraničních firem.

Stáhnout pozvánku
20.11.2014

Petr Sýkora - Zakladatel nadačního fondu Dobrý Anděl

Srdečně Vás tímto zveme na setkání, které bude o klukovi, který měl v 18 letech doslova milionový nápad.

Stáhnout pozvánku
16.11.2014

Martin Kaftan - Nahradí pošťáky létající́ roboti a na piloty v letadlech nám zbydou vzpomínky?

Mnohem více o dronech, jejich využití v běžném životě a budování nového trhu s drony v České republice se dozvíte od Martina Kaftana spoluzakladatele Robodrone Industries, start-upu vyvíjejícího a vyrábějícího bezpilotí letecké prostředky.

Stáhnout pozvánku
25.09.2014

Kateřina Bernardová - Spolupráce jako dech beroucí jízda...

"Určeno pro ty, kteří se zajímají o komunikaci v týmu a chtějí se inspirovat zkušenostmi lidí, kteří řeší situace, Kde jedna chyba může znamenat ztráty na lidských životech... Př̌erušované rovnováhy, resilience a vývoj civilizací."

Stáhnout pozvánku
21.08.2014

Petr Ludwig - Konec prokrastinace

3M Vás zve na diskusi s autorem bestselleru Konec prokrastinace Petrem Ludwigem.

Stáhnout pozvánku
17.07.2014

Eva Jiřičná - O její práci

3M Vás zve na diskusi s renomovanou českou architektkou a designérkou.

Stáhnout pozvánku
12.6.2014

John Raddall - The Leadership Art of People Whispering

John Raddall is founder and CEO of Quanta Consulting, a specialised boutique consultancy focusing on designing and implementing practical leadership tools and methods that deliver measurable results in competitive markets. He has been consulting for over two decades and enjoys working with high energy, positive leaders who are driven by finding new and better ways of doing things.

Stáhnout pozvánku
21.11.2013

Radim Passer - Životní příběh

Radim Passer se narodil v roce 1963. Po vysokoškolských studiích na stavební fakultě začal v roce 1991 podnikat a založil společnost PASSERINVEST GROUP, jež se stala jednou z nejrespektovanějších developerských společností na českém trhu. Jako investor a developer je firma spojena s projektem administrativního a multifunkčního areálu na Praze 4 s názvem BB Centrum. Ten patří mezi největší a nejúspěšnější kancelářské areály v České republice s řadou prestižních ocenění.

Stáhnout pozvánku