Design
Innovation
Award

Aktuální 3M Design Innovation Award VOL II

Rychlá doba přeje jednoduchým řešením. Pomozte ulehčit práci a osvoboďte design od všeho zbytečného pomocí revolučního zipu Dual Lock™. Představte si svět bez šroubů, nýtů a svárů a navrhněte efektivnější řešení pro běžné situace i průmyslovou výrobu za využití tohoto speciálního suchého zipu.

Samolepící suchý zip DUAL LOCK™

3M™ Dual Lock™ je vyroben z polyolefinové nosné vrstvy vybavené stovkami hlaviček hřibovitého tvaru na krátkých nožkách. Stlačením dvou částí Dual Locku dohromady vznikne stabilní silné znovu rozebíratelné spojení, které umožňuje snadné zacházení. Více informací o tomto materiálu, který je 5x silnější než klasické suché zipy, se dozvíte na: www.3mlepeni.cz/samolepici-suche-zipy-predstaveni/

3M Design Innovation Award VOL I

69 přihlášených osob
88 přihlášených prací
10 finalistů
3 výherci

První kolo soutěže oslovilo především designéry, architekty a studenty uměleckoprůmyslových škol. Z 88 došlých návrhů vzešlo do finálového kola 10 finalistů, kteří představili své projekty odborné porotě.

Zadáním bylo přihlasit návrhy produktů / postupů / služeb, které jsou komerčně životaschopné a inovativním způsobem využívají reflexní materiál 3M™ Diamond Grade™ DG3.

Porota měla velmi těžký úkol vybrat mezi jednotlivými slibnými projekty tři vítězné, neboť vysoká kvalita přihlášených nápadů překvapila i samotné porotce. Finanční odměny (40 000, 10 000 a 5 000 Kč) si ze sídla 3M nakonec odnesli:

2.místo

Absolventka ateliéru Grafický design a vizuální komunikace UMPRUM Praha Hana Sudolská s promyšlenou kolekcí lyžařských pomůcek a potřeb pro zimní radovánky, kde folie slouží nejen bezpečnosti, ale také jako určující grafický prvek.

1.místo

Absolventka UMPRUM v Praze Iva Potůčková a absolvent AVU v Praze David Helán s praktickým návrhem umístění folie podšívky do kabelek a brašen, která napomůže lepší orientaci v obsahu brašny za denního světla i při nočním osvětlení.

3.místo

Studentka ateliéru design interiéru pod vedením prof. Fišera FUD UJEP Ústí nad Labem Lucie Pavlínová se svým projektem měřením vzdálenosti/hloubky za pomocí reflexní folie Diamond Grade v těžko přístupných místech jako jsou například studny.