Vaše možnosti ochrany osobních údajů

Abychom vám zajistili tu nejlepší zkušenost, weby společnosti 3M používají soubory cookie, na základě kterých společnost analyzuje data o používání, personalizuje prohlížení podle vašich potřeb a přizpůsobuje své reklamy tak, aby odpovídaly vašim zájmům. Další informace o shromažďování a využívání vašich údajů společností 3M a používání souborů cookie na webech společnosti 3M naleznete v globálních internetových zásadách ochrany osobních údajů společnosti 3M.

Potvrdit a pokračovat

Menu Přejít na 3Mcesko.cz
Příběhy inovace

Nikdo nedokáže říci kam nás nové nápady zavedou. Přečtěte si o několika našich inovacích a jejich cestě k nečekaným výsledkům.

Příběhy inovace

Nikdo nedokáže říci kam nás nové nápady zavedou. Přečtěte si o několika našich inovacích a jejich cestě k nečekaným výsledkům.

8 důvodů proč se stát dobrovolníkem

8 důvodů proč se stát dobrovolníkem

Znáte důvody proč se stát dobrovolníkem? Nápověda: Pomůže vám to snížit hladinu stresu a zlepšit životopis. Možná budete překvapeni jakou vědu dobrovolnictví skrývá.

Rugby bar

Facelift pro rugbyový bar

Domácí stadion profesionálního rugby týmu Munsters je proslulý svým designem a architekturou. Nicméně Guinness Dug Out Bar, který se nachází v jeho útrobách, potřeboval výraznou změnu, aby se zbavil svého unaveného dřevěného vzhledu.

Kanadský žert

Kanadský žert

Detektiv Kansaské policie Stuart Littlefield strávil posledních 20 let vymýšlením kanadských žertů na své kolegy. Ti si na něj k příležitosti jeho 50. narozenin připravili pomstu a polepili mu celé jeho policejní auto více jak 4 000 barevnými Post-it papírky.

Pitná voda z prasečí kejdy

Pitná voda z prasečí kejdy

I kejdu lze inovativně využít. Výzkumný technologický institut umí zpracovat prasečí odpad tak, že ho separací, filtrací a sterilizací upraví do podoby čisté pitné vody pro prasata.

Obléknout se jako táta

Obléknout se jako táta

Na Brennandské základní škole v Clitheroe v Anglii se děti oblékají do svých reflexních vest pokaždé, když je čas jít ven na jejich pravidelný charitativní průvod. Oblečeni do úhledných reflexních vest se pak podezřele podobají svému oblíbenému dospělákovi.

Světlo. Zesílené.

Světlo. Zesílené.

Říká se, že tento malý kus lesklé fólie je jedním z nejvíce odrazových materiálů na planetě. 3M zrcadlová fólie je složená z několika set vrstev a přesto je tenká jako list papíru.

Světlo z odřezků

Připlouvá žraločí loď

Kdykoliv se Troy Kilfoyl vydá na vodu tak ví, že jeho loď bude ta nejoriginálnější ze všech. Troy, který pracuje jako obchodní vedoucí ve 3M, využil příležitosti nechat si svou loď polepit jednou z fólií 3M. Ve skutečnosti to udělal už dvakrát.

Světlo z odřezků

Slyšíte to?

Po celoživotní lásce k hudbě zbylo Brianu Felsen šumění v uších. Nyní se snaží uchránit mladé lidi před stejným osudem. Jeho parťák? Figurína, která umí „naslouchat“.

Světlo z odřezků

Světlo z odřezků

Vytvořit krásu z odpadu výroby dopravního značení? Českým designérům Contiqua se to pomocí využití materiálu 3M™ Diamond Grade™ podařilo. Vytvořili tak sérii světel Infinite Light, se kterými se dostali až na EXPO 2015 v Miláně v Itálii.

rozkvetla-budova

Sečtělá garáž

Je to kultovní. Je to osobité. A ano, je to parkoviště. Kansas City, Missouri. Tento „knižní regál“ pravidelně zastavuje projíždějící řidiče a přitahuje turisty z celého světa.

rozkvetla-budova

Chránit a nepoškodit

Jak uhasit požár a přitom nezničit cenné exponáty?

3M Novec přináší inovativní způsob hašení a ochrany.

rozkvetla-budova

Projekce až na ulici

Jak udělat běžné výlohy atraktivnější, lépe představit produkty a třeba nabídnout možnost interakce diváka z ulice s produktem?

rozkvetla-budova

Rozkvetlá budova

Vůbec poprvé se v České republice využila technologii perforované grafické fólie na okna od společnosti 3M. Podívejte se jak.

Léčba inspirovaná přírodou

Léčba inspirovaná přírodou

Vědci ve 3M vytvořili dvouvrstvý kompresní systém, který kopíruje vlastnosti žirafí kůže pro léčbu bércových vředů.

Prohlídka na vesmírné stanici

Prohlídka na vesmírné stanici

Když kosmonauté pracují a žijí na Mezinárodní vesmírné stanici, jak je lze vyšetřit na tak velkou vzdálenost? Stetoskop Littmann to zvládnul.

Nepolapitelná krakatice

Nepolapitelná krakatice

150 kg krakatice skončila jako exemplář v muzeu. Ale jak tak velké a vzácné zvíře konzervovat a vystavit?

Největší hodnota / Nejlepší nápady

Nejlepší nápady

Ve 3M zaměstnáváme řadu nesmírně talentovaných lidí. Když tito lidé dají hlavy dohromady, vznikají nová, neotřelá a naprosto nečekaná řešení.

Stoupání

Stoupání

Nanoskopické tajemství nejlehčího rámu na Tour de France 2013.

Čas na přemýšlení

Čas na přemýšlení

Co byste dělali, kdybyste měli přístup k laboratořím a vědcům světové úrovně a téměř jeden den v týdnu byste mohli věnovat zkoumání nového nápadu?

Vlny z oceli

Vlny z oceli

Co pomáhá kreativním architektům, jako je Frank Gehry, přetvořit těžký kov do lehkých, volně plovoucích tvarů? Adhezivum ze společnosti 3M, které umožňuje inovativní architekturu.

Z velké dálky

Z velké dálky

Ve výšce přes 200 mil nad Zemí žijí a pracují lidé na mezinárodní vesmírné stanici. V roce 2011 byl slyšet tlukot jejich srdce prostřednictvím nového typu stetoskopu. Ze Země.

Maximální teplo

Maximální teplo

Zimní oblečení je charakteristické tím, že není přiléhavé. Ale co když jezdíte na snowboardu a potřebujete vysoce výkonné vybavení, které vám umožní dostat se dál, překročit hranice a dosáhnout dříve nepoznaných možností?

Inovace dýchá volně

Inovace dýchá volně

Ať už pracujete v prostředí, kde se neustále zametá, mele a řeže, nebo strávíte víkend sekáním trávníku a vířením prachu, je důležité dýchat čistý vzduch.

Věda pro pleť

Věda pro pleť

Náplasti Nexcare™ kráčí mílovými kroky v oblasti malých řezných ran. Steve Kantner, PhD, vědec ve 3M, v divizi péče o zdraví zákazníků, vysvětluje jak.

Design v srdci

Design v srdci

3M je často pokládána za společnost zabývající se především výrobou a výzkumem materiálů. Ale uživatelský design je součástí i našich inovací. U nás ve 3M design ovlivňuje inovace a inovace ovlivňují design.